SSWiN – System zabezpieczeń Sygnalizacji Włamania i Napadu

System zabezpieczeń SSWIN do domów i firm (Alarm)

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i sowich bliskich? Świetnie trafiłeś, Klinika Elektroniki zajmuje się montażem systemów zabezpieczeń w domach jednorodzinnych oraz w firmach jak i dużych przedsiębiorstwach. W swoich realizacjach stosujemy System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWIN).

Czym jest system SSWIN?

System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWIN) jest systemem zabezpieczeń stosowanym zarówno w domach, małych przedsiębiorstwach jak i dużych firmach. System powiadamia o wtargnięciu na teren obiektu, osób niepożądanych, chcących prawdopodobnie dokonać włamania, kradzieży, napadu, bądź dewastacji. Urządzenie to poza funkcją alarmową posiada również możliwość zarządzania budynkiem. Daje to ogromne możliwości dostosowania pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzieki zastosowaniu antysabotażowym zabezpieczeniom urządzenie powiadamia właściciela o próbie zniszczenia lub otwarcia.

Sposoby montażu systemu zabezpieczeń SSWiN

Dostępne są dwa warianty podłączenia urządzeni, przewodowe jak w większości urządzeń na rynku oraz bezprzewodowe, co daje nam możliwości bardzo prostego montażu. Dzięki aplikacji SSWIN pozwalają na mobilną obsługę i sterowanie systemem przy pomocy telefonu komórkowego. Instalacje wewnętrzną można rozbudować o urządzenia zewnętrzne, które są odporne na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, czy mróz.

W skład systemu zabezpieczeń SSWiN wchodzi:

Centrala jest głównym elementem całego systemu, zawiera w sobie płytę główną systemu, zasilacz, akumulatory i dodatkowe moduły funkcyjne. Rejestruje, przetwarza i zbiera wszystkie informacje dostarczane przez podłączone czujniki w systemie. Jest również zaprogramowana tak aby podejmować określone decyzje w konkretnych sytuacjach takie jak włączenie alarmu, wysłanie powiadomienia, sterownicze. Trzeba pamiętać o tym aby instalację dobierać zgodnie z wymaganym stopniem zabezpieczenia i oczekiwaną funkcjonalnością.

Najczęściej dobierane czujniki w systemie zabezpieczeń SSWiN

  • Aktywna czujka podczerwieni – zamontowany może być zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.
  • Czujka MW mikrofalowa – wykorzystuje fale mikrofalowe do wykrywania ruchu obiektów.
  • Kontaktron – czujnik magnetyczny reaguje na otwarcie okna lub drzwi.
  • Czujka stłuczenia i czujka wibracyjna – czujki reagują na dźwięk zbicia szyby lub wykrywają wibracje elementów budynku.
  • Czujka PIR – to czujka ruchu, reagująca na zmiany promieniowania cieplnego.
  • Czujka dualna – najczęściej łączy się detektor podczerwieni i mikrofalowy. Czujki umożliwiają precyzyjne wykrycie zagrożenia. Wykrywają mniej fałszywych alarmów.

Najczęściej dobierane czujniki w systemie zabezpieczeń SSWiN

  • Przycisk napadowy – naciśnięcie go wywołuje natychmiastowy alarm. Może być ukryty w dyskretnym miejscu.
  • Sygnalizator – są dostępne dwa rodzaje akustyczny lub akustyczno-optyczny. W tym drugim przypadku oprócz dźwięku o natężeniu powyżej 75dB emituje również sygnały świetlne.
  • Klawiatura zdalna – służy do obsługi centrali SSWiN za pomocą klawiatury lub wyświetlacza.
  • Moduł funkcyjny – pozwala monitorować, sterować urządzeniami i systemami wykonawczymi między innymi drzwiami, bramami, roletami, systemem telewizji dozorowej CCTV, ogrzewaniem, oświetleniem.

Montaż systemów alarmowych – dlaczego wybrać Klinikę Elektroniki?

Przedsiębiorstwo Klinika Elektroniki Tomasz Dzienisowicz jest doświadczonym monterem jak i serwisantem systemów zabezpieczeń typu SSWIN. Odpowiedni dobór urządzeń jak i właściwie zaprojektowany system to klucz do zapewniania wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z nami

Facebook

Funpage: Klinika Elektroniki

Telefon

797 669 555

E-mail:

klinikadzienisowicz@gmail.com

l

Formularz kontaktowy

Wypełnij on-line